KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14029272
*
nr 1402 9272
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Blandteknik, "Blomning utanför ateljerfönster", komposition med blomster. Signerad. Duk, 43,5x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 20:05:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 19:57:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik john ivar berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:55
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:30
-
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:24
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:13
*
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs mer om John Ivar Berg
nr 1402 9272
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Blandteknik, "Blomning utanför ateljerfönster", komposition med blomster. Signerad. Duk, 43,5x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 19:57:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik john ivar berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:13